czwartek, 24 lipca 2014

Czym są szkolenia BHP?

Każdy zakład pracy powinien zadbać o prawidłowe przeszkolenie pracowników w zakresie BHP. Warto, więc wiedzieć, co to jest, aby móc w pełni wykorzystać ich możliwości. Szkolenia z zakresu Bezpieczeństwa i Higieny Pracy są konieczne, aby przygotować pracownika na to, co może się wydarzyć podczas wykonywania przez niego obowiązków. Prawo jasno określa, iż bez odpowiedniego szkolenia BHP nie można pozwolić nikomu podejmować pracy.
Dlatego też wiele firm decyduje się na zatrudnianie specjalisty w zakresie BHP, który jest odpowiedzialny za przeszkolenie wszystkich pracowników. Jest to idealne rozwiązanie, gdyż osoba taka wie, jakie zagrożenia mogą czyhać na danym stanowisku.
Szkolenia BHP są przeprowadzane zarówno przed rozpoczęciem pracy jak i w czasie trwania umowy. Powinny być przeprowadzane, co pół roku, aby zapoznać pracowników z nowymi zagadnieniami, ale także sprawdzić ich znajomość przepisów BHP odnoszących się do zajmowanego przez nich stanowiska. Szkolenia takie powinien przeprowadzać inspektor BHP, który posiada uprawnienia w tym zakresie.
Jeśli szukasz szkoleń BHP, kliknij w poniższy link:
http://www.pwljm.pl/kontakt/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz