sobota, 19 lipca 2014

Dokumentacja BHP

W praktycznie każdej firmie zatrudniającej pracowników, potrzeba zadbać o przepisy BHP. Właściwie niezależnie od rodzaju działalności, należy wprowadzić odpowiednie ustalenia. Przykładem może być odpowiednia dokumentacja sanitarna, jaka winna znajdować się w każdym zakładzie, który posiada wdrożone odpowiednie programy produkcyjne jak również higieniczne. 
Dokumentacja sanitarna z pewnością będzie stanowiła nierozłączny element każdego zakładu w którym prowadzi się obróbkę żywności. Tego rodzaju dokumentacja sanitarna BHP musi być przygotowana do przedłożenia właściwym organom kontrolnym na każdym etapie produkcji. Od samego początki, kiedy towar jest przywożony do fabryki, rozpoczyna się proces nadzoru, nad produkcją. 
Wówczas osoba dbająca o przebieg całego procesu, będzie w każdym kroku sprawdzała jakość. W dalszej kolejności może być on mieszany z innym półproduktem. Trzeba również dbać o stan maszyn, które powinny być jak najbardziej sterylne. Pracownicy, powinni dbać o higienę, aby nie zanieczyszczać towaru. Wówczas w zakładzie powinny obowiązywać odpowiednie regulacje i przepisy BHP, które będą określały całą produkcję.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz