niedziela, 13 lipca 2014

Szkolenia z przepisów BHP

W wielu miejscach, bardzo ważne jest odpowiednie, dbanie, o przestrzeganie przepisów BHP. Przykładem mogą być sklepy spożywcze, gdzie używane są przykładowo krajalnice do mięsa, pracodawca, musi zadbać przykładowo o przeszkolenie pracownika, aby odpowiednio korzystał z danych maszyn. 

Może być to również szkolenie w zakresie zabezpieczeń przeciwpożarowych, w tym wypadku, będziemy zmuszeni od tego roku, przeszkolić jednego z pracowników, który będzie odpowiadał za ochronę przeciwpożarową. Dotyczy to nawet firm, gdzie zatrudniana jest tylko jedna osoba. 
Wówczas pracownik, może odpowiadać za podstawowe założenia BHP, jak dbanie, o przeglądy gaśnic, czy też odpowiednie oznaczenie punktów ewakuacyjnych. W sklepie spożywczym należy również zadbać o dokumentację sanitarną. Będzie to wyjątkowo ważne, w przypadku, kiedy pracownicy, maja do czynienia z artykułami spożywczymi. Dlatego też aby zachować odpowiednie środki, higieny powinny być dokładnie określone wszystkie przepisy BHP, postępowania z w tego rodzaju branży.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz